Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie, które zdobyłam pozwala mi dokonywać każdego dnia racjonalnych wyborów żywieniowych. Wymaga to wsparcia na kilku poziomach. Proponuję edukację żywieniową a także autorskie programy dietetyczne gdzie zawarłam swoje wszystkie najlepsze doświadczenia celem zmiany nawyków żywieniowych i poprawy stanu zdrowia. Uważam, że dieta powinna być wsparta na trzech poziomach: żywieniowym, psychologicznym i podejścia do życia. Tak pracuję z moimi klientami.

Zdobywając wiedzę z zakresu medycyny naturalnej zainteresowałam się emocjonalnymi przyczynami powstawania choroby zgłębiając Totalną Biologię, która jest syntezą wielu badań i obserwacji zaczerpniętych z różnych źródeł wiedzy takich jak; Nowa Medycyna Germańska, dr. Hamera, badań nad komunikacją międzykomórkową dotyczącą przenoszenia emocji, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Komórkowe Cykle Pamięciowe, elementy psychoonkologii, psychoneuroimmunologii. Całość dopełniam wiedzą z dziedziny nietolerancji pokarmowych, wirusów, bakterii, pasożytów bytujących w organizmie oraz sposobie ich usuwania. Wiedza ta pozwala mi skutecznie pomagać w zakresie doboru właściwego odżywiania i naturalnej suplementacji.


Korzystam z wiedzy medycyny wschodu, jednego z najstarszych systemów medycznych na świecie, która od co najmniej trzech tysięcy lat nie tylko skutecznie leczy ale jest znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej a dietetyka w tradycyjnej medycynie chińskiej odgrywa niezwykłą rolę zarówno profilaktyczną jak i terapeutyczną.

Zajmuję się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne mi. współpracę z lokalnym radiem. Prowadzę warsztaty oczyszczania organizmu dla osób, które chcą przywrócić równowagę swojego organizmu oraz poradnictwo indywidualne. Specjalizuję się w dietoterapii opartej na zasadach makrobiotyki, medycyny chińskiej i mitochondrialnej. Prowadzę wykłady, szkolenia dla firm oraz współpracuję z organizacjami pozarządowymi w zakresie prowadzenia edukacji zdrowotnej.

Warto głęboko uświadomić sobie fakt, że odpowiedzialność za nasze zdrowie ponosimy ,,MY” sami. Każdy z nas osobiście ma największy wpływ na swoje zdrowie. Nasze zdrowie jest w naszych rękach. To nie ktoś inny, to nie personel medyczny , to nie ja ponoszę odpowiedzialność. Ja mogę jedynie zainspirować, pokazać drogę i możliwości a każdy sam zadecyduje co z tym zrobi. Nawet jeśli mamy wrodzone predyspozycje do pewnych zaburzeń możemy nie dopuścić do ich rozwoju przez właściwy i mądry styl życia.

Obejmuje on świadome zdrowe odżywianie, odtruwanie organizmu, ruch i odpoczynek, rozwijanie pasji oraz szczere i zdrowe relacje z samym sobą i ludźmi. Medycyna holistyczna postrzega człowieka jako całość psychofizyczną i tak należy o siebie dbać w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej. To jak wyglądamy jak się czujemy i jakie mamy zdrowie jest wypadkową naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń.

Indywidualny plan żywieniowy to narzędzie dla klienta do wprowadzenia nowych nawyków w obszarze odżywiania i osiągnięcia obranego celu ale w pracy z klientem nie wymagam kurczowego trzymania się planu żywieniowego. Daję możliwość elastycznego stosowania diety skupiając się na pracy nad nawykami żywieniowymi i edukacji klienta. Celem spotkań jest nauka odżywiania oraz stosowanie naturalnych metod podnoszących odporność.

Propaguję indywidualne podejście terapeutyczne. Jestem zwolenniczką dietetyki funkcjonalnej i medycyny mitochondrialnej. Uczestniczyłam we wszystkich Międzynarodowych Konferencjach Medycyny Mitochondrialnej, które odbyły się przy udziale największych światowych autorytetów w tej dziedzinie, l ekarzy praktykujących oraz najwybitniejszych naukowców z dziedziny biochemii molekularnej i biomedycyny.

Medycyna mitochondrialna jest gałęzią współczesnej medycyny zajmującej się profilaktyką i leczeniem chorób, których podłożem jest zaburzone funkcjonowanie mitochondriów. Koncepcja mitomedycyny polega na ochronie sprawnych mitochondriów, które odpowiadają za zaopatrywanie komórek w niezbędną do życia energię. Jest to niezwykle istotne ze względu na to, że raz uszkodzone mitochondria nie mają zdolności regeneracji co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do apoptozy komórki (śmierci komórki). W celu ochrony mitochondriów stosuje się substancje mitotropowe czyli takie, które natura wykształciła w toku ewolucji z kluczową endogenną substancją – Koenzymem Q10. Substancje te są niezbędne we wszystkich procesach wytwarzania energii w komórkach, utrzymywania płynności błon komórkowych, aktywowanie enzymów i ochrony przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Stosowanie substancji o najwyższym stopniu czystości i w odpowiednich dawkach daje ogromne możliwości w profilaktyce wielu chorób o podłożu zapalnym.

Uwielbiam pracę w moim ekologicznym ogrodzie gdzie mam wszystkie warzywa i owoce i gdzie praca się nigdy nie kończy. Od wczesnej wiosny sama pozyskuję sok z brzozy tzw. oskołę, pijemy go całą rodziną, sama zbieram zioła, przygotowuję je i robię napary. Zawsze towarzyszą mi moje domowe zwierzęta.

Pragnę dzielić się wiedzą na temat naturalnych sposobów radzenia sobie z problemami zdrowotnymi. Poświęcam codziennie mnóstwo czasu na zdobywanie nowych, wartościowych informacji, którymi dzielę się z osobami szukającymi pomocy.

Gabinet powstał z myślą o ludziach, którzy chcą kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, usunąć swoje dolegliwości, zrozumieć ich przyczyny i nauczyć się tak żyć aby maksymalnie cieszyć się zdrowym i szczęśliwym życiem.

Moim celem jest odkrycie na nowo wiedzy i mądrości naszych przodków, dzielenie się nią i przekazywanie jej następnym pokoleniom. Aby doświadczenia i sprawdzone przez wieki sposoby nie przeszły do lamusa ale mogły nam służyć z korzyścią dla nas samych i środowiska naturalnego