ŚWIECOWANIE  USZU

Img

Świecowanie uszu, inaczej konchowanie uszu, to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń. Świecowanie uszu było już znane w starożytnym  Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie, jak również w kulturach Azteków i Majów. Obecnie tę metodę czyszczenia uszu stosują Amerykańscy Indianie - Hopi i Cherokce - oraz Indianie z Meksyku.

Działanie świecowania:

Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Pacjenci opisują to jako obniżenie ciśnienia, ,, lekkość” odczucie w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu.

Ciśnienie krążące ( tzw. prąd ciśnienia ) dostarcza st ężoną parę wzbogaconą ziołowymi substancjami do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje łagodzenie podrażnionych stref. Działanie prądu podciśnienia wciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania odczuwany jest łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha.

Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii.

Cały proces jest przyjemny i skuteczny.

WSKAZANIA

  • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny

  • podrażnienie uszu lub zatok

  • efekt uśmierzający w przypadku drażliwości lub stresów

  • szumy w uszach – dzwonienie

  • energetyczne ożywienie w przypadku osłabienia słyszalności

  • regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach, zapaleniu zatok i nieżycie nosa

  • zakłócenie krążenia w uchu

  • lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych .

Używam oryginalnych świec wykonanych wg. tradycyjnych indiańskich receptur wykonanych ręcznie z włókna lnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, wosku. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki eteryczne i sproszkowane zioła o składzie i ilości dobranej wg. tradycyjnej receptury.